Kontakta Kansliet

bild-saknas[1]

Projekt och påverkansarbete
Sofia Hedström (föräldraledig)
Enhetschef projekt och påverkansarbete

bild-saknas[1]

Sofie Persson
Vikarierande Enhetschef projekt och påverkansarbete
sofie.persson@jordensvanner.se
031 - 12 18 08, 0727 - 23 80 42

bild-saknas[1]

Lanja Rashid
Projektmedarbetare
lanja.rashid@jordensvanner.se
031 - 12 18 08, 0727 - 23 80 42

bild-saknas[1]

Rebeca Borges
Projektmedarbetare
rebeca@jordensvanner.se
031 – 12 18 08, 0727 – 23 80 42

Charlotte

Charlotte Lundqvist
Projektsamordnare
charlotte.lundqvist@jordensvanner.se
031 - 12 18 08, 0737 - 40 66 06

bild

Annelie Babitz
Kommunikatör och Redaktör
annelie.babitz@jordensvanner.se
031 - 12 18 08, 0727 - 23 80 42

bild-saknas[1]

Sebastian Arrosamena Mellgren
Utåtriktad verksamhet och Projektmedarbetare
sebastian.mellgren@jordensvanner.se

 

Du är välkommen att kontakta kansliet med alla typer av frågor under kontorstid.

Telefon  (mån-fre 10-12, 13-15)
031-12 18 08

E-post medlemsfrågor
medlemsservice@jordensvanner.se

E-post allmänna frågor
info@jordensvanner.se

Presskontakt

Postadress
Jordens Vänner
Box 7048
402 31 Göteborg

Besöksadress
Nedre Fogelbergsgatan 4
411 28 Göteborg

Social medier
Facebook
Twitter (Miljötidningen)

Organisationsnummer
855 100 - 9882

Bankinformation
PG 900474-8
BG 5983 - 6643

 

 

Styrelse

Ordförande
Mikael Sundström
micke_sundstrom@hotmail.com

Kassör
Stig Peterström

Ledamöter
Josefin Heed
Andrea Söderblom-Tay
Kristina Johansson
Maria Petterson
Björn Forsberg

Suppleanter
Sebastian Dawson
Ida Nilsson

Utskott
Lokalgrupper

 

 

 

Vill du ha Jordens Vänners nyhetsmejl? Det kommer en gång i månaden och innehåller massor av nyttig information om saker som händer inom Jordens Vänner och Friends of the Earth, både i Sverige och resten av världen. Där finns också gott om saker som du själv kan aktivera eller engagera dig i.


Dela gärna vår kamp!